Jaki rozmiar wybrać?

Dobór rozmiaru

Stópki powinny być mierzone najlepiej pod koniec dnia, koniecznie boso i w pozycji stojącej. Należy zmierzyć obie stópki - jeśli jest róznica między długościami to buciki dobieramy zawsze do tej dłuższej.

1

Potrzebne będą: kartka, długopis i linijka lub miarka

2

Kartkę połóż na podłodze tak, aby przylegała do ściany. Następnie postaw stópki dziecka na kartce i zadbaj o to aby pięty przylegały luźno do ściany, a palce były wyprostowane. Następnie zaznacz długopisem (trzymanym pod kątem prostym) miejsca, do których sięgają najdłuższe paluszki.

3

Zmierz obydwie długości od ściany do zaznaczonych miejsc.

4

Zalecany zapas, który należy dodać do długości stópek to 0,5-0,8 cm. Przykład: dla stópek o długości 12cm dobieramy rozmiar z wkładką o długości 12,5-12,8cm, nie więcej! Za duży zapas bardzo negatywnie wpływa na bioderka i kręgosłup dziecka i może opóźnić naukę chodzenia.

5

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego modelu lub rozmiaruzapraszamy do naszych sklepów stacjonarnych, gdzie obsługa z chęcią pomoże dobrać buciki dla Twojego Dziecka. Zapraszamy również do kontaktu mailowego - emelradom@gmail.com lub telefonicznego - 661 463 188.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl